Účet pravidelného spoření

Banka, která účet vydává: GE Money Bank

Účet pravidelného spoření je svými podmínkami pásmově úročený spořicí účet. Oproti spořicímu účtu Genius II se liší tím, že vám GE Money Bank založí u vašeho běžného bankovního účtu trvalý příkaz k úhradě, který vám na účet pravidelného spoření odvádí předem určenou částku.

Krátce o Účtu pravidelného spoření

  • úroková sazba je 3 %. Musíte však složit nejméně 40 000 Kč jako vklad, nižší suma je úročena úrokovou sazbou 0,1 %
  • současně při založení spořicího účtu je automaticky nastaven trvalý příkaz k úhradě na částku, kterou si můžete předem zvolit (300 Kč, 500 Kč, 1000 Kč, 1500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 3000 Kč, 4000 Kč a 5000 korun)
  • splatnost trvalého příkazu můžete nastavit na 15. nebo 25. den v měsíci
  • na účet pravidelného spoření můžete finanční prostředky převádět pouze prostřednictvím trvalého příkazu
  • s vkladem můžete disponovat pouze 7 kalendářních dnů od výročního dne založení účtu (např. založíte účet pravidelného spoření 1. 5. 2009, disponovat se zůstatkem tak můžete jen v období 1. – 7. 5. 2010).

Úroková sazba

Úroková sazba se mění vždy ke dni založení účtu. Po celý rok je tak pevně zafixována a banka ji nemůže v průběhu spořicího cyklu měnit. Tím se účet pravidelného spoření silně podobá garantovaným vkladům.

Úroková sazba je závislá na výši vloženého vkladu. Není však podmínkou vložit okamžitě požadovaných 40 000 korun, které jsou úročeny 3 %. Připsání úroků probíhá vždy jednou ročně a to ke dni výročního dne založení účtu pravidelného spoření.

Ovládání účtu

Manipulovat se zůstatkem můžete jen jednou ročně a to po dobu 7 dnů.

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz