FIO Konto

Název účtu: FIO Konto

Družstevní záložna, která účet vydává: FIO, družstevní záložna

O spořícím účtu FIO Konto

  • roční úročení spořícího účtu je 1,60 % p. a.
  • veškeré operace s účtem jsou bezplatné
  • FIO Konto je poskytováno bezplatně (veškeré operace s účtem jsou zdarma - tj. založení, vedení a zrušení Fio konta je bezplatné, odchozí a příchozí platby rovněž)bezplatný přístup k účtu prostřednictvím internetu a telefonu
  • k účtu je možnost vydání platební karty
  • vklady do ekvivalentu 50 000 EUR jsou pojištěny v rozsahu 100 %

Úročení

Spořící účet FIO Konto není v České republice příliš známé. Vydavá ho družstevní záložna FIO, které ve 3. čtvrtletí 2009 dosáhla necelých 30 000 klientů, kteří si otevřeli běžný bankovní účet a současně FIO Konto. Většina běžných operací s běžným účtem je zdarma.

FIO Konto je aktuálně úročeno 1,60 %. Úroková sazba patří mezi ty vyšší, které na trhu můžete získat. Úroková sazba nepodléhá pásmovému úročení, které je závislé na výši vkladů a délce výpovědní lhůty.

Úroky jsou připisovány měsícně. Minimální a ani maximální spořící částka u tohoto spořícího účtu není stanovena.

Ovládání účtu

Spořící účet FIOKonto lze ovládat pomocí internetové aplikaci, telefonu anebo na pobočkách družstevní záložny FIO, kterých je v České republice lehce přes padesát.

Platební karta

Ke spořícímu účtu FIO Konto můžete obdržet platební kartu Maestro. Ta je bezplatná a má několik omezení. Nejvýraznějším omezením je manipulaci při platbách po internetu. Platnost karty je čtyřletá. vydávána platební karta.

Konto bez poplatků

FIO Konto není zpoplatněno žádným z běžně používaných bankovních poplatů (příchozí a odchozí platby).

Co všechno umožňuje spořící účet

Ke spořícímu účtu FIO Konto nemusíte mít otevřený žádný další bankovní účet. Družstevní záložna FIO vám při otevření FIO Konta automaticky nabídne zřízení běžného bankovního účtu, který je rovněž bezplatný.

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz