Studentské účty

Studentské účty patří mezi moderní bankovní produkty, které jsou určeny pro konkrétní cílovou skupinu z řad žáků a studentů základních, středních, jazykových, vyšších odborných a vysokých škol. Stejně jako dětské účty jsou i studentské účty jakýmsi hybridem běžného bankovního účtu, který má v nabídce každá česká univerzální banka.

Výhoda studentských účtů je zejména v plnohodnotném bankovním účtu, který je však vázán na věk a druh studia svého majitele. Většina studentských účtů začíná a končí svou platnost právě se studiem. Při založení účtu musíte kromě občanského průkazu předložit i potvrzení o studiu, které vám vydá studijní oddělení vaší školy.

Od založení účtu můžete čerpat rozmanité výhody. Některé banky vám každým rokem připíší na účet peněžitou prémii, jiné vám zdarma vydají studentskou kartu ISIC, jiné vám k platební kartě zdarma zřídí cestovní pojištění. Výhod je neomezeně a každá banka, která nabízí studentský účet se snaží odlišit od konkurence. Studentské účty jsou ve většině českých bank vedeny bezplatně, ale najdou se i výjimky (např. Komerční banka, UniCredit Bank), které studentský účet symbolicky zpoplatňují.

Přehled studentských účtů

Česká spořitelna - Osobní účet Student
ČSOB - Studentské konto Plus
GE Money Bank - Genius Student
Komerční banka - účet G2
Oberbank - StartKonto
Poštovní spořitelna - Postžirový účet Junior (pozor, nejedná se o studentský účet)
Raiffeisenbank - Studentský účet
UniCredit Bank - Studentské konto
Volksbank - FREE konto
Waldviertler Sparkasse von 1842 - S-Club konto

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz