Raiffeisenbank: Prémiový vklad XV

Prémiový vklad XV je výhodnou a bezpečnou alternativou zhodnocení peněžních prostředků v rámci ročního horizontu. Je zřizován a veden zdarma. Jistina a veškeré výnosy podléhají stejnému pojištění jako standardní termínované vklady či spořící účty. Prémiový vklad XV, který participuje na vývoji měn PLN/EUR a HUF/EUR, nabízí možnost dosažení maximálního výnosu ve výši až 6,5 % p. a., zároveň garantuje návratnost vložených prostředků a minimální zhodnocení 0,5 % p. a.

Základní informace
Minimální vklad: 30 000 CZK (dále násobky 5 000 CZK)
Měna: CZK
Prodejní období: 6 týdnů
Splatnost: 1 rok
Začátek prodeje: 01. 10. 2008
Datum splatnosti: 01. 10. 2009
Celkový objem vkladu: 50 000 000 CZK

Hlavní výhody Prémiového vkladu XV:

základní výnos 0,5 % p. a.
prémiový výnos 3 % p. a. (za každou měnu)
maximální možný výnos 6,5 % p. a.
nízká rizikovost investice
dostupnost i pro drobné investory (minimální investice 30 000 CZK)
nulové poplatky
pojištění ze zákona

Způsob stanovení výnosu Prémiového vkladu XV

Základní výnos ve výši 0,5 % p. a. bude vyplacen v případě, že hodnoty směnných kurzů PLN/EUR a HUF/EUR v den fixingu se budou nacházet nad stanovenou hodnotou nebo budou rovny stanovené hodnotě (tzn. ani jedna z měn PLN a HUF neposílí ve vztahu k měně EUR pod stanovenou hodnotu).

Pokud se hodnota pouze jednoho směnného kurzu PLN/EUR, HUF/EUR v den fixingu bude nacházet pod stanovenou hodnotou , bude vyplacen prémiový a základní výnos celkem ve výši 3,5 % p. a. (tzn. pouze jedna z měn PLN a HUF posílí ve vztahu k měně EUR pod stanovenou hodnotu).

Pokud se hodnoty směnných kurzů PLN/EUR, HUF/EUR v den fixingu budou nacházet pod stanovenou hodnotou, bude vyplacen maximální možný výnos ve výši 6.5% (obě z měn PLN/EUR, HUF/EUR posílí ve vztahu k měně EUR pod stanovenou hodnotu).

Den fixingu je 29.09.2009. Stanovená hodnota pro PLN/EUR je 3.23. Stanovená hodnota pro HUF/EUR je 230.

Proč investovat do Prémiového vkladu XV

Všechny regionální měny vykazují dlouhodobý posilující trend, což souvisí s přibližováním jejich ekonomické výkonnosti k zemím eurozóny. Měny těchto zemí mají pozitivní fundamentální faktory, které souvisejí s jejich makroekonomickým vývojem a růstem ekonomik.

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz