Volksbank: Inteligentní termínovaný vklad

Po sérii úspěšných emisí přichází Volksbank s další garantovanou investicí, tentokrát v podobě termínovaného vkladu s možností nadstandardního výnosu.

Inteligentní termínovaný vklad umožní investorům získat výnos až 5,1 % p. a. Celkový výnos se skládá z garantovaného výnosu 0,1 % a prémiového výnosu 5 %. Vklad se zhodnocuje v závislosti na pohybu kurzu české koruny vůči euru v předem daném kurzovém rozmezí. Vklad je vždy úročen základní sazbou 0,1 % p.a. (garantovaný výnos), dále se započítává prémiový výnos za každý den, kdy je kurz devizového trhu EUR/CZK (fixing) stanovovaný ČNB uvnitř definovaného pásma.

Založení vkladu i jeho vedení je zdarma. Vklad je jednorázový a celkový výnos je vyplacen po skončení vkladu. Výhodou produktu Inteligentní termínovaný vklad je krátká doba splatnosti (9 měsíců).

Výhody inteligentního termínovaného vkladu

Nadprůměrný úrokový výnos závisející na pohybu kurzu EUR/CZK
Garance minimálního výnosu ve výši 0,1 % p.a.
Krátká doba trvání vkladu – vázanost vkladu pouze 9 měsíců
Investice v CZK bez měnového rizika

Rizika

Během období trvání termínovaného vkladu se může kurz EUR/CZK vychýlit z určeného rozmezí, což způsobí za každý den, kdy se kurz nachází mimo stanovené rozpětí, připsání pouze garantovaného výnosu. Informace o ochraně klienta při investování: Na tento produkt se vztahují ustanovení o vyšší ochraně klienta dle směrnice Evropské unie č. 2004/39/EC „Směrnice o trzích s finančními nástroji (The Market in Financial Instruments Directive) - MiFID.

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz