Partners a UniCredit Bank: Sňatek z rozumu

20.04.2010 23:34

Finančně poradenská společnost Partners for Life Planning začala od úterý 20. dubna 2010 poskytovat bankovní služby ve spolupráci UniCredit Bank. Banka, která zatím funguje v Česku na osmi pobočkách nese název Partners bankovní služby.

V Česku tak vznikla další „bankovní“ síť, která využívá zázemí banky, ale samotné bankovní služby provozuje subjekt bez bankovní licence, kterou vydává Česká národní banka. Na podobném principu funguje například kooperace ČSOB a České pošty, kdy na poštovních pobočkách funguje Poštovní spořitelna, která prodává bankovní produkty ČSOB.

Vzájemná spolupráce: Chceme víc retailových klientů

Společnost Partners nabízí obdobné bankovní produkty jako UniCredit Bank. Obě firmy od své spolupráce očekávají navýšení tržního podílu a lepší servis pro své klienty. Spolupráce mezi oběma společnostmi je podle Jiřího Kunerta, generálního ředitele UniCredit Bank založena na synergii výhodných bankovních produktů, profesionálních finančních poradců a nových obchodních míst. „Od spolupráce očekáváme narůst počtu retailových klientů,“ řekl Kunert.

Společný projekt počítá s dalším rozšiřování distribučních kanálů. Společnost Partners je největší finančně-poradenskou společností v České republice a disponuje sítí dvou tisíc profesionálních finančních poradců, kteří působí ve 160 kanceláří po celém území republiky. Od loňského roku také postupně vznikají reprezentativní klientská centra. Každé klientské centrum Partners bankovní služby bude vybaveno bankomatem a koutkem pro internetové bankovnictví.

Partners, bankovním služby JINAK

Bankovní produkty UniCredit Bank budou finanční poradci ze společnosti Partners nabízet pod konceptem, který přinese klientům komplexní péči o jejich finanční prostředky. „Banky začaly být stále lepší v křížovém prodeji svých produktů a často nám klienty přetahovaly,“ řekl pro deník E15 Tomáš Prouza, ředitel péče o klienty a člen představenstva společnosti Partners for Life Planning.

Podle Prouzy hledala společnost delší dobu ucelené portfolio finančních služeb, které by mohla nabízet klientům. „Až do této chvíle nám do mozaiky nabízených finančních produktů chyběly pouze bankovní služby. Ode dneška začneme našim klientům nabízet běžný a spořicí účet, kreditní kartu a zvýhodněné hypotéky. Řídíme se heslem: Partners, bankovní služby JINAK,“ komentuje Prouza vznik nové obchodní spolupráce s UniCredit Bank.

O tom, že Partners chystá spolupráci s UniCredit Bank se vědělo již dříve, ale zatím nebyly k dispozici žádné oficiální informace. „Myšlenka nabízet bankovní služby pod značkou Partners nás napadla na konci roku 2008. Na začátku minulého roku jsme vypsali tendr, do kterého se zapojily čtyři banky a loni v dubnu jsme vybrali UniCredit Bank, která nám nejvíce vyhovovala. Od té doby jsme celý proces spolupráce vylaďovali, nastavovali produkty a způsob spolupráce, protože to co děláme, není zatím v Česku obvyklé,“ řekl Prouza deníku E15.

Partners bankovní služby, začaly od úterý 20. dubna nabízet běžný a spořicí účet, kreditní kartu a zvýhodněné hypotéky.

Bankovní účet Partners konto za 89 korun

Mezi bankovní produkty, které bude společnost Partners nabízet patří Partners konto, což je běžný účet, který je nastavený podle potřeb lidí, kteří aktivně pečují o své peníze. Měsíční bankovní poplatek je 89 korun, ve které klienti obdrží osm nejvyužívanější bankovních produktů. Mezi ně patří veškeré transakce na základě trvalého příkazu, deset jednorázových transakcí, výběry z bankomatů UniCredit Bank kdekoliv na světě, internetové bankovnictví, debetní platební kartu, vklady a výběr hotovosti na pobočkách, vedení kontokorentu a další služby.

Spořicí účet s úrokovou sazbou 3 procenta

Součástí balíčku Partners Konto je také Spořicí účet. To je úročeno úrokovou sazbou od jednoho do tří procent podle výše složeného vkladu. Úrokovou sazbu tři procenta se bude úročit pásmo vkladu od 50 tisíc do 100 tisíc korun. „Spořicí účet v rámci Partners konta svým nastavením úročení odráží zkušenosti finančních poradců Partners, podle kterých udržují lidé na kontě pohotovostní rezervu ve výši 80 až 100 tisíc korun,“ řekl Prouza.

Kreditní karty a hypotéky

Klienti mohou rovněž využít i kreditní kartu s předschváleným úvěrovým rámcem podle toho, jaké portfolio jiných finančních produktů již klient Partners má.

Díky spolupráci s UniCredit Bank nabídnou finanční poradci Partners klientům kromě poradenského servisu také zajímavé podmínky hypotečních úvěrů. Výhodou Partners hypotéky je atraktivní úroková sazba, rychlé zpracování a sleva v případě pořízení úvěrového pojištění, Partners konta a kreditní karty.

O Partners for Life Planning

Společnost Partners vznikla v roce 2008, kdy z finančně poradenské společnosti OVB Allfinanz přešlo zhruba 400 finančních poradců. OVB má údajně mezi českými poradenskými společnostmi nevalnou úroveň. Partners spoluzaložili čtyři společníci – Tomáš Prouza, Pavel Kohout, Jan Majer a Kateřina Palková – kteří vlastnili vždy po jedné čtvrtině v akciové společnosti. V současné době má společnost pět akcionářů, přičemž Jan Majer odešel ze společnosti loni na podzim a nyní se věnuje přípravě webového projektu Psychologie.cz. Během letošního roku by měly řady akcionářů být rozšířeny o další dva. V následujících letech pak v závislosti na růstu o tři nebo čtyři akcionáře.

Společnost Partners stojí za televizním pořadem Krotitelé duchů, který byl vysílán již ve dvou třináctidílných sériích na obrazovkách České televize.

Zpět

Diskusní téma: Partners a UniCredit Bank: Sňatek z rozumu

Datum 14.04.2020

Vložil AveryRok

Titulek Q0VHfUzDOwF0JhDnpt6b

Odpovědět

Hello to all
In this difficult forthwith, I love you all
Esteem your one's nearest and friends

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz