Česká národní banka odejmula licenci družstevní záložně PDW

15.03.2010 17:21

Úvěrnímu družstvu PDW, Praha bylo pravomocně odejmuto povolení k činnosti. Česká národní banka (ČNB) v rámci státní kontroly zjistila v podnikání této družstevní záložny takové nedostatky, že s ohledem na jejich povahu a závažnost bylo odnětí povolení jediným možným řešením.

„Záložna například neměla dostatečné zajištění úvěrů a dostatečný monitoring obchodů, poskytovala služby v rozporu s uděleným povolením působit jako družstevní záložna, neprováděla vnitřní audit a porušovala jednací řád družstevní záložny,“ řekl Marek Petruš, mluvčí ČNB.

Úvěrní družstvo PDW, Praha mělo ke konci loňského roku 367 členů a celková bilanční suma činila přibližně 62,8 milionu korun.

Naposledy ČNB odejmula povolení k činnosti v sektoru družstevních záložen Českému národnímu spořitelnímu družstvu v červnu 2007. Důvodem byly závažné nedostatky v činnosti.

Celý sektor družstevních záložen měl na konci loňského září 44 036 členů a bilanční sumu převyšující 16,8 miliardy korun. K dnešnímu dni má platnou licenci 16 družstevních záložen.

Zpět

Diskusní téma: Česká národní banka odejmula licenci družstevní záložně PDW

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

oSpoření.cz Přečtěte si o spoření na finančním serveru investia.cz